Zupa w garnku na kuchence, w łazience kosmetyki obok chemicznych odczynników: w lokalu na I piętrze życie rodziny Karasiów mieszało się z zawodową działalnością Adama i jego żony Henryki. Studio fotograficzne prowadzili we własnym domu, a muzykę, którą fotograf puszczał portretowanym, można było usłyszeć w pozostałych pomieszczeniach. W trakcie przygotowań do wystawy „Być jak Adam Karaś” sporo myśleliśmy o zadaniach współczesnych pracowni fotograficznych i cieszymy się, że mamy okazję zaprosić Was nie tylko do pracowni Karasia (na wystawie w MuFo Rakowicka), ale także do studio innych twórców i twórczyń.
Tym razem gości nas do siebie prof. Bogusław Bachorczyk, który tak mówi o swojej pracowni: „Mam tu, w pracowni-domu, cztery bardzo różnorodne pomieszczenia po części pomyślane kolażowo, co na pewno wiązało się z brakiem domu i oswajaniem przestrzeni. Teraz z tym stwarzaniem sobie przestrzeni zaczynam wychodzić na zewnątrz poprzez działania w Naszym Ogródku, w którym do współpracy zapraszam artystki i artystów. Pracownia to takie pudełko, tylko ogromne. One się różnią, jeżeli chodzi o skalę, ale metoda jest podobna. Ogródek też jest trochę takim pudełkiem, tylko na zewnątrz, a właściwie częściowo na zewnątrz, bo to jednak jest zamknięte podwórko”.
Prowadzenie:
Bogusław Bachorczyk – malarz, rzeźbiarz, rysownik, twórca multimedialny. Doktor habilitowany, profesor w III Pracowni Interdyscyplinarnej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Jest autorem koncepcji i wykonawcą wieloletnich projektów twórczych, m.in. prowadzenie dziennika-szkicownika (od 1986 r.) i projektu Pracownia Czysta 17 (od 2003 r.).
Ważne informacje:
• Miejsce spotkania: ul. Czysta 17
• Cena: 25 PLN
• Czas trwania: ok. 2 godz.
• Liczba uczestników: 20
• Zakup biletów przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl.